اطلاعات لازم: خواهشمند است مطالب زیر را به دقت مطالعه فرموده و به مستندات عنایت لازم را داشته باشید
مشاورین املاک شهری و روستایی کلیه استانها و شهرستانها برای عضویت و بهره برداری از سامانه، باید ثبت نام کنند.جستجو و یافتن املاک برای عموم رایگان است و همه مردم و مشاورین املاک میتوانند با استفاده از منوی یافتن املاک و انتخاب نوع ملک ، ملک دلخواه خود را پیدا کنند.
برای سپردن ملک در این سامانه، فروشندگان ، موجرین و انبوه سازان محترم املاک و مستغلات، میتوانند اطلاعات ملک خود را فقط به نام یک مشاور املاک بسپارند (ماده 335 قانون تجارت). در مراحل سپردن ملک پس از انتخاب ملک مورد نظر،در فرم مربوطه ، از مشاورین املاک عضو آن منطقه که برایتان لیست می شوند (درگزینه 1 ) یکی از مشاورین را انتخاب نموده سپس بقیه مراحل را ادامه دهید .کلیه معاملات با وساطت و دلالی مشاورین املاک انجام می پذیرد.
درصورتیکه فروشندگان، موجرین و انبوه سازان محترم (مالکین) املاک و مستغلات بخواهند املاکشان را به نام خودشان ثبت نمایند تا با مشتریان و مشاورین املاک مستقیما در ارتباط باشند، ابتدا باید به عنوان انبوه ساز و مالک ثبت نام نمایند.
پس از تایید عضویت ، اعضای محترم سامانه (مشاورین املاک،انبوه سازان،مالکین) میتوانند با وارد شدن به سامانه و انتخاب گزینه 2 در فرم سپردن ملک، اطلاعات املاک شان را به نام خودشان ثبت نمایند..
برای استفاده راحت از این سامانه از منوی آموزش و راهنما استفاده فرمائید.
برای دانلود فرمهای سپردن ملک ، و مشاهده قوانین املاک و اخبار از منوی قوانین-اخبار-فرمها استفاده فرمائید..
طبق مصوبه وزیران محترم عضو کارگروه مسکن دولت (1389) و مصوبه کمیسیون نظارت  (مصوب 1390) این طرح در استان زنجان بصورت پایلوت اجرا میشود و کلیه مشاورین املاک برابر مصوبات و تاکیدات مقامات محترم کشوری و استانی ملزم به ثبت نام و استفاده از این سامانه هستند.
تمامی مستندات و مدارک از منوی *اطلاعات تماس-طرح * / " مستندات طرح و مجوزها " قابل دسترسی می باشد
برگشت