راهنمای استفاده از فرمهای جستجو در سامانه بازار املاک ایران

 

 

 

 

 

1.     نوع کاربری:شما قبلا نوع ملک خود را برای جستجو انتخاب کرده اید در صورتیکه کاربری خاصی مد نظر شماست حتما نوع کاربری را انتخاب کنید در غیر اینصورت همه موارد را انتخاب کنید تا همه کاربری های مختلف آن نوع ملک برای شما جستجو شود.

2.    نوع معامله: نوع معامله ای را که میخواهید انجام دهید را انتخاب کنید مثلا اگر قصد خرید ملک را دارید عبارت "فروش " را انتخاب کنید.

3.   استان: شهرستان : در کدام استان و شهرستان دنبال ملک می گردید استان خود را انتخاب نموده کمی صبر کنید تا شهرستانهای آن استان بارگذاری شود سپس شهرستان مورد نظر را انتخاب کنید.

4.   شهری یا روستایی: اگر دنبال ملک در داخل شهر هستید گزینه شهری بصورت پیش فرض انتخاب شده است اما اگر دنبال املاک روستایی مثل املاک کشاورزی از قبیل : باغ، مرغداری، گاوداری ، زمین کشاورزی و... هستید عبارت"روستایی " را انتخاب کنید. سپس کمی صبر نمائید تا بخش های روستایی آن شهرستان بارگذاری شود.

5.    منطقه: به موارد زیر توجه فرمائید:

a.     شما میتوانید ملک انتخابی خود را حداکثر در 3 منطقه دلخواه انتخاب کنید

b.     اگر فقط یک منطقه خاص درنظر دارید در منطقه(الف) آنرا انتخاب کنید

c.      اگر منطقه خاصی را مد نظر ندارید میتوانید در منطقه(الف) عبارت "همه موارد"را انتخاب نمائید در اینصورت نیازی به انتخاب مناطق (ب)و(ج) را ندارید.

6.    تاریخ جستجو: برای جستجوی بهتر تاریخ شروع را تاریخ آخرین جستجوی خود قرار دهید .مثلا اگر دیروز از این سایت جستجو را انجام داده اید و به نتیجه نرسیده اید تاریخ شروع را تاریخ دیروز قرار دهیدتا عملیات جستجو از تاریخ آخرین جستجوی شما شروع شود و از پیدا کردن املاک تکراری که شما قبلا آنها را دیده اید و مورد پسندنبوده است خود داری شود.

7.   مساحت: به موارد زیرتوجه فرمائید:

a.     دراین قسمت میتوانید مساحت و متراژ دلخواه خود را وارد نمائید تا فقط املاک متناسب با متراژ و مساحت درخواستی جستجو شود .

b.     برای جستجو در مساحت ثابت و مشخص ، هر دو گزینه را یک مقدار مشخص بنویسید.مثلا اگر فقط دنبال مساحت 200 متری هستید گزینه اول و دوم را عدد 200 وارد نمائید.تافقط بین املاک 200 متری جستجو انجام شود.

c.      اگر دنبال املاک بین مساحت مختلف مثلا 200 و 300 متر هستیدگزینه اول را 200 و گزینه دوم را 300 بنویسیدتا بین املاک 200 و 300متری جستجو انجام شود

d.      برای جستجو در تمام متراژها و مساحت ها این قسمت را خالی بگذارید.

8.   زیر بنا: مثل وارد کردن مقادیر مساحت می باشد.

9.     عمر بنا: مثل وارد کردن مقادیر مساحت میباشد.

10. طول بر: این گزینه عرض ملک را مشخص می کند به موارد زیر توجه فرمائید:

a.     مثلا اگر شما دنبال ملکی مثل زمین ، خانه ویلایی و... با عرض مشخص( 10 یا 8 یا 9 یا  12 و ... ) هستید عرض مورد نظر را به عدد وارد نمائید. مثلا اگر عدد 10را وارد نمائید در اینصورت در بین املاک با عرض 10 جستجو انجام می گیرد.

b.     اگر عرض ملک برای شما مهم نباشد این گزینه را خالی بگذارید تا در بین تمام املاک ، عملیات جستجو انجام پذیرد

11. عرض گذر: این گزینه عرض کوچه یا خیابان را مشخص می نماید.

a.     اگر عرض گذر برای شما مهم است عرض گذر مورد نظر خود را به عدد وارد مثلا عدد 12 را وارد نمائید. در اینصورت در بین املاکی که عرض آنها 12 است جستجو انجام می گیرد.

b.     اگر عرض گذر برای شما مهم نیست این گزینه را خالی بگذارید تا در بین تمامی املاک موجود جستجو انجام پذیرد.

12.            ارتفاع : در جستجوی انبار و سوله

a.     اگرارتفاع برای شما مهم است ارتفاع مورد نظر را به عدد مثلا 4 را وارد نمائید در اینصورت بین املاک با ارتفاع 4 جستجو انجام می گیرد.

b.     اگر ارتفاع برای شما مهم نیست این گزینه را خالی بگذارید تا جستجو بین تمامی املاک انجام پذیرد.

13.           موقعیت جغرافیایی:به موارد زیر توجه فرمائید:

a.      اگر دنبال موقعیت جغرافیایی خاصی مثل شمالی ، جنوبی و.. هستید از لیست مورد نظر، گزینه دلخواه را انتخاب کنید.

b.     اگر عبارت"جنوبی" را انتخاب کنید دراینصورت محدوده جستجو محدود شده و بین املاک جنوبی جستجو انجام خواهد گرفت.

c.      برای پیدا کردن املاک بیشتر اگر موقعیت جغرافیایی برای شما مهم نباشد گزینه"مهم نیست" را انتخاب کنید.

14.           امکانات: به موارد زیر توجه فرمائید:

a.     اگر حتما امکانات خاصی را برای ملک مورد نظر خواستار هستید میتوانید دراین قسمت آن نوع امکانات را تیک بزنید. دراینصورت فقط در بین املاکی که آن امکانات را دارد جستجو انجام خواهد گرفت. مثلا اگر میخواهید ملک مورد نظر شما پارکینگ داشته باشد دراینصورت محدوده جستجو کمتر شده و در بین املاکی که پارکینگ دارد جستجو انجام خواهد گرفت.

b.     اگر امکانات برای شما مهم نباشد هیچکدام از امکانات را تیک نزنید در اینصورت گستره جستجو بیشترشده و بین تمامی املاک ، ملک مورد نظر شما جستجو خواهدشد.

 

به یاد داشته باشید با پر کردن هر گزینه غیر اجباری ، محدوده جستجو به دلخواه شما محدودترخواهد بود و در بین املاکی که شما مشخصات آنرا انتخاب می کنید جستجو انجام خواهد گرفت. شما می توانید یک جستجوی هدفمند در این سامانه داشته باشید و با این ویژگی می توانید دقیقا ملک مورد دلخواه خود را در صورت وجود پیدا کنید. در صورت عدم پر کردن گزینه های غیر اجباری جستجو در بین تمامی املاک انتخابی موجود انجام می گیرد که ممکن است نتایج حاصله شما را خسته کند. پس بهتر است جستجوی هدفمند را انجام دهید تا از سر در گمی بین املاک زیاد یافت شده خود را خلاص نمائید.

 

با آرزوی موفقیت شما عزیزان